Четвер, 18.04.2024, 07:53
«  Лютий 2012  »

Головна » 2012 » Лютий » 3 » 31 січня 2012 р. відбулася позачергова двадцята сесія Кремінської міської ради шостого скликання.

31 січня 2012 р. відбулася позачергова двадцята сесія  Кремінської міської ради шостого скликання.

Сесія скликана за пропозицією 1/3 депутатів міської ради та за результатами роботи комісії по перевірці економічного обгрунтування тарифів на житлово-комунальні послуги, яка була створена рішенням сесії міської ради від 25.01.2012 р. № 19/42. На порядок денний було винесено питання "Про поновлення дії рішень виконавчого комітету міської ради та проведення коригування на послуги утримання будинків і споруд та прибудинкових територій м.Кремінна , що надаються КП "КРЕМІННА-КОМУНСЕРВІС”.

Гриценко В.І. проінформував депутатів про роботу комісії та ії висновки, а також довів до іх відома пропозиції депутатів щодо проведення позачергової сесії та доцільності поновлення дії рішень виконкому міської ради. Як зазначив міський голова Гриценко В.І., основною причиною підвищення тарифів на послуги з центрального водопостачання та водовідведення є збільшення вартості електричної енергії, а також збільшення цін на паливно-мастильні матеріали.

Тарифи до 01.01.2012 р. були затверджені рішенням виконкому від 28.12.2008 р. № 40. В даних тарифах врахована вартість електроенергії –0,4068 грн. На сьогоднішній день вартість електроенергії та паливо-мастильних матеріалів становить 0,8356 грн та 9.8 грн відповідно.

Основною причиною підвищення вартості послуг по утриманню будинків та прибудинкової території є збільшення спектру послуг, визначених постановою КМУ від 01.06.2011 р. № 869, а також збільшення цін на будівельні матеріали, збільшення цін на ГСМ , електроенергію, зміни мінімальної заробітної плати та відрахування на неї. Розмір мінімальної заробітної плати на 01.01.2009 р. становив 605 грн. На 01.01.2012 р. вона складає 1078 грн.

За вимогою мітингу- пікетування сесії міської ради 25 січня 2012 р. рішенням дев”ятнадцятої сесії міської ради від 25.01.2012 р. № 19/42 "Про призупинення дії рішень виконкому міської ради та створення комісії для проведення перевірки економічного обгрунтування тарифів на житлово-комунальні послуги "призупинено дію рішень виконавчого комітету міської ради від 27.12.2011 р. № 416 "Про затвердження переліку і вартості послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій м. Кремінна , що надаються КП "КРЕМІННА-КОМУНСЕРВІС”, від 27.12.2011 р. №419 "Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що надаються КП Кремінське ВУВКГ" та від 27 грудня 2011 р. №418 "Про встановлення тарифів на послуги з вивезення твердих побутових і рідких відходів , що надаються КП Кремінський ККП " до проведення перевірки економічного обгрунтування тарифів на житлово комунальні послуги комісією. Застосування економічно-необгрунтованих тарифів призведе до збитковості комунальних підприємств та погірше їх економічной стан.

30.01.2012 р. вищезазначена комісія закінчила свою роботу та надала висновки до міської ради. Зокрема, комісія вважає тарифи на житлово-комунальні послуги економічно обґрунтованими. Також, комісія рекомендувала міській раді прийняти рішення щодо виключення з переліку обов’язкових послуг таку послугу, як «поточний ремонт конструктивних елементів» та залишити її, як платну послугу, що надається за замовленням мешканців будинку та направити до Інспекції за цінами в Луганській області розрахунки тарифів для отримання висновків.

За результатами роботи комісії на термін до отримання висновку Інспекції за цінами в Луганській області поновити дію рішень виконавчого комітету від 27 грудня 2011 року №№ 416,418,419.

Комісією також рекомендовано після отримання висновків Інспекції за цінами в Луганській області розглянути їх на засіданні комісії для проведення перевірки економічного обґрунтування тарифів на житлово-комунальні послуги та в найкоротший термін розробити відповідно до резолюції мітингу-пікетування Положення про групу громадської комунальної експертизи з метою постійного контролю за формуванням тарифів та якістю надання житлово-комунальних послуг.

Заслухавши і обговоривши та дослідивши документи та висновки комісії, сесія прийняла рішення, яким:
  • поновила дію рішень виконавчого комітету міської ради від 27.12.2011р. № 416 «Про затвердження переліку і вартості послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій м.Кремінна, що надаються КП «КРЕМІННА-КОМУНСЕРВІС», від 27.12.2011р. № 419 «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що надаються КП Кремінське ВУ ВКГ» та від 27.12.2011р. № 418 «Про встановлення тарифів на послуги з вивезення твердих побутових і рідких відходів, що надаються КП Кремінський ККП»;
  • виключила з переліку обов’язкових послуг, за рахунок яких формується тариф на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, послугу з поточного ремонту конструктивних елементів.
  • зобов”язала КП «КРЕМІННА-КОМУНСЕРВІС» надавати послуги з поточного ремонту конструктивних елементів, як окремі платні послуги за зверненнями мешканців.

За рішенням сесії виконкому міської ради необхідно провести коригування тарифу з 01.01.2012 року на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у зв’язку зі скороченням переліку обов’язкових послуг, направити розрахунки тарифів до Інспекції за цінами в Луганській області для отримання висновків економічного обґрунтування та розробити відповідно до резолюції мітингу-пікетування Положення про групу громадської комунальної експертизи з метою постійного контролю за формуванням тарифів та якістю надання житлово-комунальних послуг.

Рішення підтримано 27 депутатами з 29 присутніх.